Zalety i zastosowanie traktorka jednoosiowego Grillo

Ciągniki jednoosiowe różnią się mocą silnika, rozmiarami, czy możliwością zastosowania dodatkowych akcesoriów. Tym, co je łączy jest uniwersalność stosowania – sprzęt ten sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem. Firma Grillo to włoski producent maszyn, które są dystrybuowane także w Polsce. Maszyny Grillo sprawdzą się w profesjonalnym, komercyjnym użyciu i w przydomowych ogródkach.


Ciągnik jednosiodłowy

Wszędzie wjedzie

Firma Grillo jest jednym z największych producentów maszyn na terenie Włoch. Od ponad 50 lat firma ta specjalizuje się w produkcji sprzętu ogrodniczo-komunalnego najwyższej klasy. Ciągniki jednoosiowe Grillo to urządzenia zaawansowane technologicznie i niezwykle praktyczne, które pozwala na szybkie wykonanie zabiegów na działce bez większego wysiłku.

Niewątpliwą zaletą ciągników jednoosiowych Grillo jest ich rozmiar. Jeden z najmniejszych traktorków Grillo ma zaledwie 400 mm szerokości i waży ok. 80 kg (waga zależy od wielkości silnika, który w przypadku modelu Grillo G45, może mieć moc 5 lub 5,5 KM). Są oczywiście także większe modele, jak potężny ciągnik jednoosiowy G131, który posiada silnik diesla o mocy 12,2 KM i waży ok. 160 kg. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy, możemy być pewni, że sprawdzi nam się on do uprawy ziemi oraz do prac pomocniczych w ogrodnictwie, ale także w leśnictwie. Ciągniki jednoosiowe to doskonały sprzęt do pracy w szklarniach, szkółkach roślin i małych ogrodach, bo po prostu wjadą wszędzie tam, gdzie duże, czterokołowe maszyny się nie zmieszczą.

Dogada się z wieloma akcesoriami

Ciągniki jednoosiowe mają bardzo szerokie zastosowanie, a to dzięki możliwościom współpracy z szeregiem dodatkowych akcesoriów. Są to maszyny uniwersalne, przydatne o każdej porze roku.

– „Dzięki zastosowaniu traktorka jednoosiowego, dotychczas wykonywane ciężkie, fizyczne prace mają szansę stać się łatwiejsze. – mówi nam ekspert z firmy Jackonet, specjalizującej się w sprzedaży i serwisie maszyn ogrodniczych – Np. użycie glebogryzarki – część ciągników ma je w standardowym wyposażeniu, można je także dokupić oddzielnie – gwarantuje, że ziemia jest przekopana równomiernie, na stałą głębokość i nie ma mowy o pozostawienie nierozdrobnionych brył. Zapewnia to roślinom odpowiednie dotlenienie podłoża, a nam oszczędność czasu i sił”.

Ciągniki Grillo współpracują także z różnego typu kosiarkami, bronami i pługami, czy narzędziami do odśnieżania i sprzątania. Przydadzą się nie tylko posiadaczom działek i ogrodów. W końcu przydomowe podjazdy czy chodniki, także wymagają, aby odpowiednio o nie zadbać. Wielofunkcyjny traktorek poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu. Montując do niego szczotkę ze zbiornikiem, efektywnie oczyścimy podjazd czy chodnik z nieczystości, a zimą za pomocą montowanego na ciągniku lemiesza, odśnieżymy posesję.

Wielofunkcyjne ciągniki jednoosiowe, to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą ulżyć sobie w ogrodniczych i przydomowych obowiązkach, i cieszyć się dobrymi plonami oraz czystym i zadbanym otoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *