Szukasz stałej pracy w Niemczech? – Skorzystaj z usług agencji pracy

Niemcy to popularny kierunek, jeśli chodzi o poszukiwanie przez Polaków pracy za granicą. Jest to kraj położony stosunkowo blisko, można więc regularnie odwiedzać bliskich, i to korzystając z różnych środków transportu (podczas gdy np. do Anglii kursować raczej da się wyłącznie samolotem). Warunki zatrudnienia za Odrą bywają zaś nieporównanie lepsze od tych, jakie czekają na pracowników w Polsce. Co jednak należy zrobić, by to zatrudnienie znaleźć?

Praca w Niemczech
Praca w Niemczech

Jeśli znamy język i realia tamtejszego rynku pracy, możemy spróbować sił w poszukiwaniach na własną rękę. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest jednak zgłoszenie się do agencji pośrednictwa pracy, takiej jak D&D Personal. Ważne tylko, by posiadała ona stosowne uprawnienia, co można sprawdzić chociażby na stronie Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ). Dzięki temu istotnie zmniejsza się ryzyko, że padniemy ofiarą nieuczciwości lub że w razie ewentualnych problemów w Niemczech będziemy zdani wyłącznie na siebie.

Kompleksowa pomoc

Zaletą korzystania z usług agencji jest bowiem nie tylko to, że pomoże ona nam w znalezieniu pracy na stanowisku adekwatnym do naszych kwalifikacji i oczekiwań, ale także to, że możemy liczyć na wsparcie jej pracowników i koordynatorów działających na miejscu. Zakres tego wsparcia jest bardzo szeroki: od tłumaczenia niezbędnych dokumentów i załatwienia wizy, przez dojazd do danej miejscowości i znalezienie zakwaterowania, aż po rozwiązywanie ewentualnych konfliktów z niemieckim pracodawcą.

Kompleksowość opieki, jaką roztacza nad pracownikami agencja pośrednictwa, pozwala szukać pracy za granicą także osobom, które nie znają języka lub opanowały go w stopniu zaledwie podstawowym. Zachodnie przedsiębiorstwa chętnie zaś z takimi agencjami współpracują, potrzebując kompetentnych fachowców. Brak „lokalnych” rąk do pracy sprawia też często, że pracodawcy np. dofinansowują podwładnym naukę niemieckiego.

Jasne strony emigracji

Uczyć się zaś warto, zwłaszcza wtedy, gdy planujemy zostać na obczyźnie na dłużej. A trzeba wiedzieć, że dzięki agencji pośrednictwa pracy możemy liczyć na zatrudnienie nie tylko tymczasowe, ale też stałe. Jest to opcja szczególnie atrakcyjna, biorąc pod uwagę liczne dodatki socjalne przysługujące również Polakom – pod warunkiem jednak, że pracują oni w Niemczech wystarczająco długo. Chodzi m.in. o Kindergeld, czyli dodatek na dzieci, dodatki stażowe (za przepracowanie odpowiedniej liczby miesięcy u jednego pracodawcy), dodatki świąteczne i płatny urlop. W połączeniu z krótszym tygodniem pracy i gwarantowanym wynagrodzeniem minimalnym (mocno konkurencyjnym w porównaniu z polską płacą za tę samą pracę), a także premią za nadgodziny i pracę w święta czyni to poszukiwanie zatrudnienia w Niemczech opcją naprawdę godną rozważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *