Szafki wykorzystywane w zakładach pracy

Szafki BHP wykorzystywane są od wielu lat w zakładach pracy. Mają one wiele zastosowań. Pracodawca przy wyborze szafek powinien zwrócić uwagę na ich odpowiednią jakość. W dzisiejszych czasach praktycznie każde pomieszczenie socjalne zaopatrzone jest w szafkę właśnie tego typu. Jakie zatem szafki socjalne wybrać, aby sprawdziły się w zakładach pracy?

Na co zwracać uwagę przy wyborze szafek?

Szafka powinna być zarazem funkcjonalna, estetyczna oraz dobrze dobrana pod względem kolorystyki pomieszczenia. Podstawową cechą mebli socjalnych powinna być również wysoka trwałość, ergonomia oraz zachowanie obowiązujących norm i przepisów. Dobrze, aby standardowa szafka BHP składała się z zamykanych drzwiczek oraz przestrzeni z półkami na przedmioty i ubrania pracowników w zakładach pracy. Najczęściej, umeblowanie takie wykonuje się z metalu, gdyż jest on odporny na niszczące czynniki zewnętrzne, na przykład wilgoć. Przykładowo, szafki HPL mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i w tych o wysokiej wilgotności. W większych przestrzeniach można wykorzystać szafki większe gabarytowo, np. te w kształcie litery L. Dobrze, aby szafki zawierały drążki i haczyki, na których pracownicy mogą powiesić swoje ubrania. Najlepszy wymiar szafki to 1800 mm wysokości, 400 mm szerokości oraz 415 – 480 mm głębokości. Szafki znajdują się w praktycznie każdym pomieszczeniu socjalnym, w biurowcach, galeriach usługowo-handlowych, czy w urzędach. Są one również używane w placówkach edukacyjnych, na basenach czy halach sportowych.

Dlaczego warto wybrać szafki HPL?

Istnieje bardzo dużo zakładów pracy, które muszą pracować w różnych warunkach. Stąd, najlepszym wyborem będą szafki wykonane z wysokociśnieniowego laminatu HPL, który zapewni nam optymalne parametry wytrzymałościowe. Funkcjonalna szafka powinna radzić sobie z uszkodzeniami pod wpływem wody i zabrudzeń oraz, co najważniejsze – powinna chronić przed zniszczeniem przechowywane w niej przedmioty oraz ubrania. Ma to duże znaczenie, szczególnie, gdy w szafkach przechowujemy telefony, tablety i inne urządzenia elektroniczne, które na skutek kontaktu z wodą mogą ulec zniszczeniu.

„Szafki HPL oparte są na konstrukcji nośnej pozwalającej na praktycznie każdą konfigurację ilości i pojemności schowków oraz wyposażone są w drzwiczki posiadające zamki na kluczyk, zamki szyfrowe czy zamki oparte o klawiaturę elektroniczną” – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Sanipol, która oprócz ścian działowych do sanitariów produkuje również szafki wielofunkcyjne.

Jak widzimy, producenci szafek HPL mogą wykonać wiele modeli dostosowanych do specyfiki pomieszczeń oraz indywidualnych wymagań klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *