SUV-y na wynajem. Propozycje ofertowe

SUV-y to pojazdy łączące w sobie cechy samochodów osobowych oraz terenowych. Auta takie przypominają wyglądem klasyczne samochody terenowe, jednak pod względem komfortu poruszania się oraz wyposażenia są bardziej podobne do pojazdów osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma modelami SUV-ów, które można znaleźć w ofercie polskich wypożyczalni samochodów.

Czarny SUV

Dacia Duster

Dacia Duster to najchętniej kupowany samochód typu SUV w Polsce, nie dziwi więc, że można się z nim bardzo często spotkać także w wypożyczalniach pojazdów. Model ten zadebiutował w sprzedaży w 2010 roku, a od 2017 roku w fabryce w rumuńskim Mioveni produkowana jest druga generacja tego pojazdu. Ze względu na to, że pierwsza Dacia Duster okazała się dużym sukcesem, nowa generacja modelu nie odbiega znacząco od poprzednika. Różnice obejmują deskę rozdzielczą zapożyczoną z modelu Logan oraz ekran dotykowy i panel klimatyzacji „podebrane” z siostrzanych modeli marki Renault.

Hyundai Tucson

Kolejnym SUV-em bardzo chętnie wybieranym przez Polaków jest Hyundai Tucson. Jego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku, a w 2015 roku zadebiutowała trzecia generacja tego pojazdu. Nowy Tucson przypomina wyglądem inny, droższy samochód południowokoreańskiego koncernu, Hyundaia Santa Fe, przez co jest bardziej „kanciasty” od modelu poprzedniej generacji, znanego w Europie jako ix35. Różnice względem poprzednika obejmują nieco bardziej przestronne wnętrze i mniejszą pojemność bagażnika. Za wynajem Hyundaia Tucson na jeden dzień trzeba zapłacić w większości wypożyczalni około 200 zł.

Volkswagen Tiguan

Kompaktowy SUV Volkswagen Tiguan jest produkowany od 2007 roku. W 2015 roku niemiecki producent wprowadził na rynek drugą generację tego modelu. Nowy Tiguan jest dłuższy i szerszy od poprzednika, zwiększono również rozstaw jego osi. Zmniejszeniu uległy za to wysokość oraz masa pojazdu. Do jego zbudowania wykorzystano nową płytę podłogową MQB. W 2016 roku na rynku pojawiła się wersja przedłużona aż o 30 centymetrów, znana w Europie pod nazwą Tiguan Allspace, która różni się na tyle od zwykłego Tiguana, że producent zaliczył ją do klasy D.

Nissan Qashqai

Kolejny kompaktowym SUV-em cieszącym się dużym powodzeniem w naszym kraju jest Nissan Qashqai. Jego produkcja rozpoczęła się w 2006 roku, a w 2013 roku w sprzedaży pojawiła się druga generacja modelu. Obco brzmiąca nazwa samochodu pochodzi od plemienia Kaszkajów zamieszkujących południowy Iran. Nowy Qashqai jest dłuższy, szerszy, niższy i lżejszy od poprzednika. Zaprzestano również produkcji wersji +2 z dodatkowym rzędem siedzeń. W 2017 auto doczekało się faceliftingu. Japończycy zmodernizowali przedni zderzak oraz osłonę chłodnicy, inne jest także wypełnienie przednich reflektorów. Jeśli chodzi o tył, samochód ma przeprojektowany zderzak oraz nowe wypełnienie lamp z efektem 3D.

Peugeot 3008

Ostatnim modelem w naszym zestawieniu jest Peugeot 3008. O scharakteryzowanie tego auta poprosiliśmy jednego z pracowników ogólnopolskiej sieci wypożyczalni samochodów ABACUS CAR RENTAL, która proponuje ten pojazd swoim klientom: Peugeot 3008 jest produkowany od 2009 roku. W 2016 roku w sprzedaży pojawiła się druga generacja tego modelu. W porównaniu z poprzednikiem auto jest niższe i krótsze, przez co posiada więcej cech crossovera niż minivana. Samochód jest zgodny z nowym językiem stylistycznym marki Peugeot, co objawia się między innymi małymi, ale agresywnie stylizowanymi reflektorami, a także tylnymi światłami tworzącymi jeden pas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *