Sprzedaż mieszkania. Samodzielnie czy z biurem?

W związku z tym, że bezpieczna sprzedaż mieszkania wymaga nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia, wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy biura nieruchomości. Dzięki temu możemy uniknąć przeoczenia ważnych elementów transakcji, a tym samym zminimalizować możliwość wystąpienia strat. Podpowiadamy, dlaczego usługi biura nieruchomości mogą stanowić dla nas atrakcyjne rozwiązanie.

Wynajem / sprzedaż mieszkania

Pomoc z formalnościami

Wypełnianie formalność stanowi dla wielu osób nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także duże wyzwanie. Nie znając zapisów prawnych, przy sprzedaży nieruchomości możemy narazić się na straty, za które poniesiemy pełną odpowiedzialność. Natomiast dzięki skorzystaniu z wiedzy i doświadczenia agenta nieruchomości, możemy uniknąć konsekwencji podpisania niekorzystnej umowy sprzedaży. Co więcej, pośrednik kompletuje dokumenty potrzebne zarówno do zawarcia umowy warunkowej, jak i tej przenoszącej własność, co pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na sporządzenie umowy notarialnej. Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę #NIERUCHOMOŚCI: „Biuro nieruchomości pomaga także w zamieszczaniu ogłoszeń, a dzięki dostępowi do baz danych i zdobytych przez lata kontaktów, w szybszy sposób może znaleźć chętnego na kupno naszego mieszkania”. Jeśli jesteśmy przekonani, że samodzielnie będziemy w stanie zamieścić informacje o ofercie, odpowiadać na zapytania na jej temat, a także poradzimy sobie z przeprowadzeniem transakcji z uwzględnieniem kwestii prawnej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować samemu sprzedać mieszkanie.

Szybkość sprzedaży i zwiększenie zysku

Skorzystanie z usług agencji nieruchomości pozwala na większe możliwości prezentacji oferty. Biuro posiada własną stronę internetową, gdzie umieszczone zostają wszystkie nieruchomości przeznaczone na sprzedaż. Prezentacja ofert w lokalnych i ogólnopolskich serwisach internetowych także pozwala agencji nieruchomości na dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów. Co więcej, wprowadzane przez biura nieruchomości niewielkie zmiany, często nawet bezpłatne, sprawiają, że wartość nieruchomości wzrasta, dzięki czemu możemy uzyskać za nasze mieszkanie bardziej atrakcyjną cenę. Oprócz tego doświadczeni i profesjonalni agenci nieruchomości doradzają, jak przygotować mieszkanie na sprzedaż, jak je wycenić oraz w jaki sposób negocjować kwotę za nieruchomość. W przypadku samodzielnej sprzedaży mieszkania musimy także spotykać się z potencjalnymi kupcami, a usługi lokalnego biura nieruchomości pozwalają na uniknięcie tego obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *