Dlaczego lepiej skorzystać z usług biura nieruchomości, niż wynająć lub sprzedać mieszkanie samemu?

Biuro nieruchomości może okazać się niezwykle pomocne w przypadku sprzedaży lub wynajmu lokalu. Choć ta czynność wydaje się prosta, to jednak jest to coś znacznie więcej niż tylko dodanie ogłoszenia w Internecie. Zobacz, jakie korzyści wynikają ze skorzystania z pomocy biura noeruchomości, niż załatwianiu tej sprawy na własną rękę.

Dlaczego warto korzystać z biur nieruchomości?
Dlaczego warto korzystać z biur nieruchomości?

Znajomość trendów na rynku i cen

Pracownicy biura nieruchomości doskonale wiedzą, co dzieje się aktualnie na rynku; jakie panują obecnie trendy sprzedażowe i jakie zachowania wśród kupujących ostatnio przeważają. Dzięki takiej wiedzy pośrednik będzie umiał dobrze określić cenę oferowanej przez Ciebie nieruchomości – właszcza, gdy natrafisz z ofertą na czas wahających cen na rynku. Pamiętaj, że źle wyceniona nieruchomość może spowodować wydłużenie jej procesu sprzedażowego oraz straty w postaci wielu tysięcy złotych. Z pomocą doświadczonego biura nieruchomości możesz dokonać transakcji znacznie szybciej oraz zwiększasz prawdopodobieństwo, że na niej zyskasz – nawet kilkanaście procent!

Znajomość prawa

Oprócz umiejętności sprzedażowych i negocjacyjnych docenisz także wiedzę prawną agenta nieruchomości. Przyda się zwłaszcza podczas omówienia stanu prawnego nieruchomości oraz jej przygotowania do sprzedaży pod względem formalnym. Jeśli jesteś osobą chcącą kupić mieszkanie, ale masz wątpliwości co do natury prawnej danego lokalu, doświadczony pracownik biura nieruchomości jest w stanie dostrzec zagrożenia z tym związane i uchronić Cię przed felerną transakcją.

Wzbudzanie zaufania

To proste – ogłoszenia opatrzone znakiem biura nieruchomości są o wiele bardziej wiarygodne niż te pochodzące bezpośrednio od właścicieli i nie ma znaczenia, czy chodzi o biuro nieruchomości w Warszawie, czy w mniejszym mieście. Nigdy nie wiadomo, czego spodziewać się po prywatnej ofercie – z takiego względu wychodzi coraz więcej kupujących, wskutek czego pomija anonse nie będące sygnowane logo biura. Pamiętaj także, że podobny efekt braku zaufania daje zgłoszenie oferty do zbyt wielu biur nieruchomości. Zatem zdecyduj się na firmę, która wydaje Ci się najbardziej odpowiednia.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z biurem nieruchomości, zwróć uwagę na doświadczenie oraz kompetencje konkretnego agenta przypisanego Tobie. Musisz mu zaufać, bo tylko wtedy uda się przeprowadzić transakcję tak, aby obie strony były zadowolone!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *