Rodzaje zabiegów na przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry mogą mieć różne podłoża, zawsze jednak stanowią skazę na urodzie. Na szczęście miejscowe nierówności kolorytu skóry można usuwać. W tym tekście przedstawiamy trzy metody profesjonalnego i skutecznego usuwania przebarwień, z których możesz skorzystać w gabinetach dermatologicznych i kosmetologicznych. Jeśli na Twojej skórze widoczne są nieestetyczne przebarwienia – koniecznie czytaj dalej.

Zabiegi na przebarwienia preparatami Dermamelan

Zabiegi z wykorzystaniem preparatów Dermamelan sprawdzają się przy przebarwieniach różnego pochodzenia, ale szczególnie godne polecenia są u pacjentów borykających się ze zmianami pigmentacji skóry o podłożu hormonalnym. Najwięcej korzyści z tego zabiegu odniosą osoby z cerą mieszaną i tłustą, ponieważ Dermamelan zwęża pory i reguluje aktywność gruczołów łojowych.

„Zabieg jest dwuetapowy i może go wykonywać jedynie lekarz. Etap pierwszy to oczyszczenie i odtłuszczenie skóry oraz nałożenie maski na twarz. Ma ona barwę ciemnego podkładu. Drugi etap odbywa się już w domu pacjenta. Po około 5 godzinach noszenia maski należy ją zmyć. Następnie przez 3 miesiące stosuje się krem podtrzymujący działanie maski, jednak już po pierwszym miesiącu przebarwienia znikają” – wyjaśnia specjalistka z Przychodni Specjalistycznej High-Med.

Usuwanie przebarwień preparatami Cosmelan

Linia preparatów Cosmelan jest stosowana podobnie jak wyżej opisany Dermamelan – najpierw w gabinecie, a następnie w domu pacjenta. Zestaw składa się z czterech środków: płynu do odtłuszczania, maski nakładanej w gabinecie przez lekarza, maski do stosowania w domu oraz kremu kojącego.

Działanie Cosmelanu jest bardzo silne i wielokierunkowe. Efekty widoczne są już po tygodniu, a pełne rezultaty po 10-21 dniach w zależności od karnacji. Kuracja powinna być prowadzona pod ścisłą kontrolą lekarza.

Poza usuwaniem przebarwień zabieg z preparatem Cosmelan daje efekt odmładzający, ponieważ stymuluje włókna kolagenowe do regeneracji.

Peelingi chemiczne na przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry pomogą zniwelować także peelingi chemiczne. W odróżnieniu od domowych mechanicznych peelingów te przeprowadzane w gabinecie dermatologa lub kosmetologa działają też na głębokie warstwy skóry i pozwalają odbudować nową tkankę skórną – lepiej odżywioną, nawodnioną i bez przebarwień. Sprzyjają też powstawaniu nowych włókien kolagenowych, które przywracają skórze elastyczność.

Peelingi chemiczne są dobierane ściśle do typu skóry, jej kondycji i problemów pacjenta. Wyróżnia się peelingi powierzchniowe, średnie i głębokie. Do złuszczania skóry stosuje się m.in. kwas migdałowy, kwas glikolowy czy Płyn Jessnera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *