Outplacement indywidualny – jakie narzędzia mogą okazać się pomocne?

Zwolnienia pracowników można „złagodzić” przez zastosowanie nowoczesnych narzędzi. Ciekawym rozwiązaniem jest outplacement, czyli profesjonalne wsparcie w zakresie poszukiwania nowej pracy. Outplacement indywidualny natomiast, jak sama nazwa wskazuje, jest skierowany do pojedynczych pracowników.

Outplacment
Outplacment

Jak zaplanować swoją aktywność zawodową?

Bywa, że pracownicy mają największy problem z ponownym odnalezieniem się na rynku pracy, zwłaszcza jeśli od dawna byli zatrudnieni w tym samym miejscu, rynek pracy bowiem ciągle się zmienia. Jednym z zadań outplacementu indywidualnego jest ich ponowne przygotowanie do poszukiwań zatrudnienia. Outplacement często obejmuje wsparcie w zakresie planowania przyszłej aktywności zawodowej. Pomoc specjalistów daje szansę nie tylko na skonkretyzowanie własnych planów, marzeń i oczekiwań, ale również – uzdolnień. Pracownik powinien wiedzieć, w jakich płaszczyznach aktywności zawodowej ma szansę się sprawdzić. Dla zwalnianego pracownika to może być naprawdę cenna lekcja.

Umiejętność przedstawienia swojej kandydatury na rozmowach kwalifikacyjnych

Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z elementów rekrutacji, który może zadecydować o tym, czy ostatecznie dany kandydat zostanie zatrudniony. Umiejętność odpowiedniego przedstawienia swojej kandydatury ma więc kolosalne znaczenie. Outplacement indywidualny często zakłada stosowne wyedukowanie pracownika w celu odbywania ewentualnych rozmów i odpowiadania na potencjalnie problematyczne pytania.

Dlaczego outplacement indywidualny zasługuje na uwagę?

Outplacement generalnie może mieć pozytywny wpływ na to, w jaki sposób pracodawca będzie postrzegany w oczach zwalnianego pracownika. Otrzymanie konkretnej pomocy daje bowiem jasny sygnał, że firmie zależy na swojej kadrze i troszczy się również o ich późniejsze losy. To z kolei może w pozytywny sposób przekładać się na jej całościowy wizerunek.

Reasumując: outplacement indywidualny to ciekawy sposób dla pracodawcy na okazanie swojej troski i zainteresowania. Bardzo często w ramach outplacementu uczestnik dowiaduje się między innymi, jak przedstawić siebie na rozmowie kwalifikacyjnej czy zaplanować aktywność w sferze zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *