Osprzęt do wózków widłowych. Propozycje ofertowe

Wózki widłowe to niezbędne wyposażenie magazynu, hali czy placu, na którym składuje się wielkogabarytowe materiały. Umożliwiają przewożenie i wynoszenie na duże wysokości ciężkich i nieporęcznych towarów, a tym samym niezwykle ułatwiają i przyspieszają pracę w wielu dziedzinach. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości wózków, stosuje się do nich dodatkowy osprzęt. Jaki? Dowiedz się więcej na ten temat.

Trzy wózki widłowe

Wózki widłowe są używane w wielu branżach, ponieważ ich duża moc przy zachowaniu niewielkich rozmiarów pozwala na wykonywanie wielu czynności w magazynach czy na halach produkcyjnych. Praca bez użycia wózków zajmowałaby dużo czasu i wymagałaby zaangażowania znaczniej większej ilości personelu. Aby jeszcze lepiej wykorzystać możliwości załadunkowe tych urządzeń, producenci oferują szeroką gamę osprzętu, który jest przystosowany do wygodnego przewożenia konkretnych towarów. Jakie to akcesoria?

Do czego służy osprzęt stosowany w wózkach widłowych?

Wózek widłowy jest to pojazd wyposażony w ruchome widły, które umożliwiają podnoszenie i transportowanie towarów. Jeśli używasz go do pracy z danym rodzajem materiałów, możesz wyposażyć pojazd w ulepszenia, które ułatwią Ci działanie. Według pracownika firmy IPZ z Kołbaskowa, która zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem wózków, najchętniej kupowanym osprzętem są różne typy wideł, w tym widły teleskopowe, które umożliwiają szybkie przedłużenie tej części urządzenia, aby podnieść materiał o dużych gabarytach. To tego celu służą również nakładane przedłużki wideł.

Dużą popularnością cieszą się również chwytaki do rol papieru oraz paletyzery. Są to akcesoria, które przydadzą się, jeśli pracujesz z określonym rodzajem towarów, który wymaga zastosowania specjalnego systemu chwytania i przewożenia. Takie rozwiązania niezwykle ułatwiają pracę, a są znacznie tańsze niż zakup dodatkowej maszyny.

Rodzaje osprzętu do wózków

Dodatkowe akcesoria usprawniają pracę i powodują, że przebiega ona szybciej. Najbardziej popularne warianty osprzętu do wózków widłowych są związane z jego najistotniejszą częścią konstrukcyjną, czyli z widłami. Możesz kupić akcesoria przedłużające, pozycjonujące, a nawet widły z wbudowaną wagą. Szerokie zastosowanie znajdują również obrotnice umożliwiające przechylanie ładunku znajdującego się na widłach nawet o 360 stopni. Tego typu osprzęt można spersonalizować, by dopasować go do konkretnych potrzeb użytkownika.

Różnego typu chwytaki montowane do wózków ułatwiają załadowanie materiału, są szczególnie przydatne w przypadku ładunków, które łatwo mogą się uszkodzić, jak na przykład sprzęt RTV i AGD, czy beczki z zawartością. Kształt ramion chwytaka dopasowuje się do rodzaju ładunku, jaki będzie transportowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *