Nie tylko na dach: blacha trapezowa na ogrodzenie

Blacha trapezowa to jedna z najchętniej wybieranych form pokrycia dachu. Charakteryzuje się estetycznym, efektownym wyglądem, prostotą wykonania i montażu, a także niską ceną i niewielką wagą, co znacznie ułatwia transport. Dachy z blachy cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na to, że są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, zwłaszcza po uprzednim zabezpieczeniu i zastosowaniu odpowiednich środków ostrożności. Niewiele osób jednak wie, że blacha trapezowa ma więcej zastosowań. Jednym z nich są chociażby ogrodzenia.

Co to jest blacha trapezowa?

Blachodachówka i blacha trapezowa należą obecnie do najpopularniejszych rozwiązań stosowanych na pokrycie dachu. Blacha trapezowa to rodzaj blach profilowanych, które stanowią wytrzymałą, odporną na uszkodzenia powłokę. Nie można jej przy tym odmówić korzystnego wyglądu, dlatego jest wykorzystywana nie tylko na dachach magazynów, garaży czy innych obiektów przemysłowych, ale także w domach mieszkalnych.

Czy konieczne jest ogrodzenie posesji?

Kupiłeś działkę rekreacyjną? A może właśnie ukończyłeś budowanie wymarzonego domu? Zapewne, tak jak wiele innych osób, cenisz sobie prywatność. Ogrodzenie jest zatem niezbędne, żeby zabezpieczyć się przed spojrzeniami sąsiadów. Ponadto płot zapewni Ci niekwestionowane bezpieczeństwo; nie będziesz musiał obawiać się o złodziei. Form ogrodzenia jest oczywiście bardzo dużo, ale warto rozważyć do tego blachę trapezową, która nie tylko ochroni naszą posiadłość, ale też świetnie dopasuje się do wyglądu domu.

Ogrodzenie z blachy trapezowej

Blacha trapezowa jest zdecydowanie bardziej sztywna od blachy płaskiej, co w przypadku ogrodzenia działa na jej korzyść. Płot będzie narażony na zmienne warunki atmosferyczne, w tym silny wiatr. Delikatniejszy materiał mógłby się uszkodzić. By zapewnić sobie trwałą konstrukcję, wystarczy dopilnować, by arkusze blachy były mocowane do solidnych betonowych słupów wbitych w ziemię. Najlepiej, żeby słupy były rozmieszczone w odległości 1,5-2 m. Instalacja ogrodzenia z blachy trapezowej jest bardzo prosta, podobnie jak ewentualny demontaż. Ponieważ blachę trapezową można pomalować na dowolny kolor, doskonale dopasuje się do naszej posesji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *