Najmniejsze i najlżejsze – kasa i drukarka fiskalna od Posnet

Kasa fiskalna jest urządzeniem, bez którego nie sposób legalnie prowadzić wiele typów działalności gospodarczych. Jej podstawową funkcją jest rejestrowanie obrotu ze sprzedaży produktów i usług klientom indywidualnym. Aby należycie pełniła powierzone jej zadania, nie musi być rozbudowanym kombajnem – w dobie technologicznych miniatur kasy i drukarki o niewielkich gabarytach wyróżniają wysokie parametry użytkowe i łatwy dostęp do przydatnych opcji.

Kasy i drukarki fiskalne Posnet
Kasy i drukarki fiskalne Posnet

Lekkie i poręczne urządzenie (częstokroć w rozmiarach porównywalnych ze smartfonem) to oczywisty wybór dla tych firm, które prowadzą sprzedaż mobilną. Są łatwe w transporcie i nie zabierają wiele miejsca. Ta druga cecha powoduje, że tego typu modele kas znajdują także zastosowanie w sprzedaży stacjonarnej. Nierzadko liczą się dodatkowo: rozbudowana baza towarowa, szybki wydruk i archiwizacja kopii paragonów fiskalnych w formie cyfrowej.

Kasa fiskalna na każdą kieszeń

Najmniejszą i najlżejszą kasą fiskalną na polskim rynku jest obecnie Posnet Mobile HS EJ. Jej wymiary sprawiają, że z powodzeniem zmieści się w niemal każdej kieszeni. Przy wadze 400 gramów mierzy sobie zaledwie 46 x 86 x 158 mm (wysokość, szerokość, długość). A co poza rozmiarem? O bogactwie funkcji, które oferuje przedsiębiorcom ten model opowiada Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

– Kasa fiskalna marki Posnet pozwala na zaprogramowanie 4 000 pozycji w bazie towarowej. To wystarczająca pojemności dla większości małych punktów handlowo-usługowych oraz części średnich sklepów. Urządzenie posiada również moduł elektronicznej kopii paragonów oraz wydajny akumulator litowo-jonowy.

Mobilna obsługa nawet 100 000 PLU

W przeciwieństwie do kasy, drukarka fiskalna nie może funkcjonować samodzielnie. Ale konieczne w tym przypadku połączenie z komputerem oraz oprogramowaniem sprzedażowym nie musi oznaczać zajmowania dużych powierzchni. Ci, którym zależy na dyskretnym, acz wydajnym urządzeniu, powinni zwrócić uwagę na model Temo HS EJ marki Posnet. Drukarka waży jedynie 380 gramów, przy gabarytach: 46 x 86 x 128 mm (wysokość, szerokość, długość). A jakie rozwiązania technologiczne skrywa ta niewielka obudowa?

– Atutem Posnet Temo HS EJ jest obsługa nawet do 100 000 pozycji w bazie towarowej. Wszystkie produkty lub usługi należy oczywiście najpierw zdefiniować w programie sprzedażowym. Dodatkowo, urządzenie zapisuje kopie paragonów fiskalnych na karcie pamięci oraz posiada mechanizm drukujący, który pracuje z szybkością 22 linii na sekundę – wyjaśnia Marcin Ciechowicz.

Posnet Mobile HS EJ i Posnet Temo HS EJ to obecnie najmniejsze i najlżejsze urządzenia fiskalne na rynku, które łączą w sobie niepozorną wielkość z ogromną funkcjonalnością.

Czytaj również: Pierwsza kasa fiskalna – na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *