Na jakich zasadach działają kantory?

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii zapanowała moda na korzystanie z kantorów internetowych. Dzięki temu szybka wymiana pieniędzy możliwa jest nawet w 15 minut i to bez konieczności wychodzenia z domu. Zasady są bardzo proste. Do walutomatu przelewamy pieniądze przeznaczone na wymianę. Możemy tego dokonać za pomocą przelewów lub specjalnych wpłat z przypisanym nam kodem. Wymieniona waluta trafia na nasze konto, ale możemy ją odebrać również osobiście we wskazanych do tego stacjonarnych punktach.

Czy warto korzystać z kantoru online?

Wszystko zależy od tego, z jaką częstotliwością jesteśmy zmuszeni korzystać z danej waluty. Oczywiście, kantor będzie rozwiązaniem niezbędnym dla osób, które często wyjeżdżają za granicę w celach biznesowych lub rekreacyjnych. Także osoby zarabiająca w euro lub innych, zagranicznych walutach muszą liczyć się z częstym korzystaniem z kantoru. Pojawia się wtedy pytanie – kantor tradycyjny czy internetowy? Starsze pokolenia na internetowe kantory patrzą nieco podejrzliwie. Są to jednak w pełni bezpieczne systemy do zarządzania pieniędzmi. Internetowe odpowiedniki kantorów tradycyjnych przede wszystkim ułatwiają codzienne funkcjonowanie w nagłych sytuacjach, gdy gotówka potrzebna jest w trybie natychmiastowym. Przez Internet wymiana walut odbywa się szybko i bez załatwiania zbędnych formalności. Korzystamy z prywatnego konta, do którego mamy dołączony własny login wraz z hasłem. Założenie portfela walutowego w internetowym kantorze pozwoli nam swobodnie gromadzić i wypłacać środki.

Czy korzystanie z kantorów jest drogie?

Każdy kantor internetowy musi pobierać symboliczną prowizję od transakcji, aby móc się utrzymać na rynku. Najczęściej prowizja standardowa wynosi niewielki procent od wymienianej kwoty.

– „Kwota prowizji dla kantoru uzależniona jest od wysokości sumy pieniędzy przekazanej do wymiany. Za wymianę drobniejszych kwot kantory pobierają prowizje, które w praktyce są niemal niezauważalne. Wszędzie obowiązuje stała stawka prowizji” – przedstawia czołowy przedstawiciel przedsiębiorstwa Kantor Cent świadczącego usługi finansowe z zakresu wymiany walut.

Opcję wpłaty zrealizować można z dowolnego banku mającego siedzibę na terytorium Polski. Walutomaty posiadają konta w największych bankach w kraju, dlatego przelewem zwrotnym cieszyć się można już po kilku minutach od wykonania wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *