Metody rozliczeń w skupach samochodowych

Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży samochodu, możesz skorzystać z oferty jednego z wielu skupów pojazdów. Takie miejsca nabywają od osób prywatnych nie tylko sprawne auta, ale również uszkodzone, powypadkowe czy poważnie zniszczone. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na szukanie kupującego, wystawianie ogłoszenia w Internecie i rozmowy z potencjalnymi kupcami. A w jaki sposób skupy płacą za samochody?

Sprzedaż/kupno samochodu
Sprzedaż/kupno samochodu

Zalety sprzedaży w skupie

Jak dokładnie działają skupy samochodów? Opowiedział nam o tym pracownik firmy AUTODILER SKUP AUT, która działa na terenie województwa lubelskiego. Według specjalisty, który na co dzień zajmuje się odkupowaniem pojazdów, wiele osób wybiera skup dlatego, że ma gwarancję szybkiego dokonania transakcji.

Jeśli chcesz sprzedać swój samochód osobie prywatnej, musisz najpierw znaleźć kupującego. Może okazać się to żmudnym procesem, ponieważ po pierwsze konieczne jest stworzenie ogłoszenia, umieszczenie go na portalu internetowym lub poinformowanie znajomych, że masz zamiar sprzedać swój pojazd. Dopiero potem możesz liczyć na to, że ktoś będzie nim zainteresowany.

Negocjacje z potencjalnymi kupcami również mogą trwać długo, ponieważ rzadko zdarza się, że samochody są kupowane „od ręki”. Przeważnie mija jakiś czas, zanim ktoś zdecyduje się na zakup. W przypadku skupów, rzecz wygląda zupełnie inaczej, ponieważ często pieniądze otrzymujesz już tego samego dnia.

Kolejną zaletą skupów aut jest to, że są one zainteresowane również pojazdami w kiepskim stanie. Trudno sprzedać osobie prywatnej samochód niesprawny lub rozbity w wypadku. W przypadku skupów, nie stanowi to problemu. Często pracownicy takich firm dysponują lawetą, za pomocą której sami zabierają pojazd, a Ty nie musisz się w to angażować.

To powoduje, że skupy są popularne i wiele osób decyduje się na taki sposób sprzedaży pojazdu. Warto też wiedzieć, że skupy przeważnie oferują wyższą cenę niż złomowiska, więc jeśli masz zamiar pozbyć się pojazdu, który nie daje szans na dalsza jazdę, wybór przedsiębiorstwa skupującego auta będzie korzystny.

Jaki sposób rozliczenia oferują skupy?

Przeważnie od razu po sprzedaży samochodu i sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży, sprzedający otrzymuje zapłatę w gotówce. Niektóre skupy aut płacą przelewem, ale jest to raczej rzadko spotykana praktyka. Na przelew czeka się maksymalnie do tygodnia, więc również nie jest to zbyt długi okres rozliczeniowy.

W przypadku, kiedy w firmie handlującej samochodami znajdziesz interesujący Cię model, możesz zostawić swój pojazd w rozliczeniu, a od ceny nowego zostanie odjęty jego koszt. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla sprzedającego, jak i dla firmy skupującej pojazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *