Limuzyna dla biznesmena

Wśród klientów kupujących nowe auta specyficzną grupą są biznesmeni. Ich auta powinny być bezpieczne, komfortowe i funkcjonalne. Do tego powinny być prestiżowe. Ludzie interesu bardzo wiele czasu spędzają nie tylko w siedzibie firmy, ale także w podróży. Samochód staje się więc ich drugim domem. Jakie auto najlepiej spełni oczekiwani wymagających biznesmenów?

Limuzyna BMW
Limuzyna BMW

Najnowsze BMW serii 5, czyli G30
Marka BMW od dawna słynie z produkcji komfortowych i ekskluzywnych samochodów. Taki też jest jest jej najnowszy model BMW serii 5 G 30 – samochód siódmej generacji w klasie aut premium. Już na pierwszy rzut oka samochód zwraca uwagę swoim eleganckim wyglądem zewnętrznym, a co dopiero kiedy zajrzymy do jego wnętrza. Kokpit został bardzo starannie wykończony i jest po prostu piękny. Wnętrze auta nie jest naszpikowane dużą ilością różnorodnych przycisków, które bardzo często nie wiadomo do czego służą. Wszelkie regulatory zostały rozmieszczone na desce rozdzielczej w sposób prosty, funkcjonalny i bardzo czytelny.

BMW stawia na bezpieczeństwo
Dla koncernu BMW sprawy zapewnienia bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom auta są priorytetem. Stąd też w limuzynie znalazły się takie udogodnienia dla kierowcy jak asystent hamowania i układ ABS, układ dynamicznej kontroli stabilności oraz tryb kontroli frakcji DTC. W samochodzie znalazły się również czołowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera zajmującego fotel obok kierowcy, a z tyłu poduszki powietrzne i kurtyny. W przednich pasach bezpieczeństwa zastosowano pirotechniczne napinacze. Auto zostało również wyposażone w system Remote View 360 i układ kontroli pasa ruchu. Układ ten działa, kiedy auto porusza się po drodze z prędkością do 210 kilometrów na godzinę.

Wykończenie kokpitu
Kabinę auta wykończono nie tylko bardzo starannie, ale także z bardzo dobrym wyczuciem smaku. Użyto najwyższej klasy materiałów. Wykorzystano aluminium, drewno i skórę. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje dotykowy ekran o przekątnej 1,25 cala. Niektóre funkcje wchodzące w skład systemu iDrive mogą być obsługiwane przy pomocy prostych gestów. Do pokładowego urządzenia WiFi można jednocześnie podłączyć 10 urządzeń, można także indukcyjnie naładować telefon komórkowy. Do tego koncern zapewnia łączność Apple CarPlay. Chyba nie da się już bardziej ułatwić życia podróżującym limuzyną.

Wygląd zewnętrzny
Od nowego samochodu koncernu BMW nie można oderwać oczu. Ma długą maskę, pod którą został ukryty wzdłużnie umieszczony silnik i klasyczną linię. Charakteru dodają mu reflektory LED, które wyglądają tak jakby były przymrużone. Dzięki temu sylwetka samochodu nabiera dużej dynamiki.

Biznesmeni potrzebują aut bezpiecznych i komfortowych, aut, które podkreślą ich prestiż. Wymagania te spełniają od lat BMW z serii 5. Te z najnowszej generacji, które zostały oznaczone kodem G30 doskonale wpisują się w ten trend. Zastosowano w nich wiele nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że jest to limuzyna na miarę XXI wieku, która jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *