Katalog FEFCO. Co to takiego?

Ten innowacyjny katalog znacznie ułatwia pracę producentom kartonów na całym świecie. Ponadto korzystają z niego dostawcy, jak i klienci firm zajmujących się produkcją opakowań z tektur falistych, ponieważ jak wiemy to opakowanie jest pierwszym elementem, które przykuwa uwagę klienta. Dowiedzmy się, kiedy został stworzony katalog FEFCO i jak z niego korzystać?

Opakowanie składane
Opakowanie składane

FEFCO to Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej. Tekstura falista to surowiec wielowarstwowy składający się z arkuszy papieru o różnej gramaturze i warstw wewnętrznych falowanych. Wspomniana wyżej organizacja ma swoją siedzibę w Brukseli, a jej celem jest usprawnienie i ułatwienie komunikacji pomiędzy producentem a klientem. Katalog FEFCO jest zbiorem podstawowych wzorów opakowań kartonowych, używanych w przemyśle cukierniczym, gastronomicznym i w wielu innych. Z powodzeniem zastępuje skomplikowaną analizę konstrukcji opakowań z tektury, zarówno falistej, jak i litej. Proste i międzynarodowe symbole są powszechnie rozumiane na całym świecie, dlatego grono specjalistów korzystających z takiego katalogu jest bardzo duże. Dokładne symbole informują między innymi o linii cięć, bigowaniu, uchwytach, czy sposobie łączenia, aby maksymalnie spełnić wymogi wszelkich zasad i norm. Pudełka w tym katalogu ukazane są od strony wewnętrznej. Należy zwrócić uwagę na to, że pudła FEFCO, pod konkretnym numerem mogą być uporządkowane w różnych grupach. Katalog rozróżnia osiem opakowań kartonowych, w tym sześć rodzajów pudeł FEFCO. Obrazuje także odpowiednie ich zamykanie, takie jak klejenie na zakładkę, taśmą klejącą, czy zablokowanie.

Dlaczego warto korzystać z takiego katalogu?

Solidnie i estetycznie wykonane opakowanie jest wizytówką każdego produktu, dlatego niezmiernie ważna jest decyzja dotycząca jego wyboru. Potwierdza to specjalista z firmy produkującej opakowania opakowaniamatpack.pl: Forma opakowania, jego kolor, grafika, to jak się prezentuje na tle innych produktów, decyduje o wyborze klienta”. Dlatego w trwałym i oryginalnym wykonaniu opakowania pomaga skonkretyzowany opis w katalogu FEFCO. Ułatwia on określenie rodzaju i wielkości opakowań, sposobu ich tworzenia, a także prawidłowego użytkowania, czyli złożenia i zamykania. W tym zbiorze znajdziemy wymiary arkuszy tektury oraz wyraźnie zaznaczone różnice między wielkościami kartonów. Katalog FEFCO określa także detale, czyli specyfikację wykrojników do pudełek składanych ręcznie lub automatycznie, ponieważ zawarte w nim wzory są elastyczne i możemy pozwolić sobie je zindywidualizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *