Jak zorganizować udany wyjazd integracyjny?

Wyjazdy integracyjny to jedna z wielu metod, która pomaga w budowaniu zgranego i dobrze współpracującego ze sobą zespołu. Zorganizowany, zaplanowany i dobrze przemyślany wyjazd integracyjny to nieoceniona korzyść dla firm, które inwestują w pracowników i ich dobre samopoczucie w pracy oraz możliwość bliższego poznania osób, z którymi pracują na co dzień.


Wyjazd integracyjny

Ciekawie i dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny może pomóc w budowaniu relacji w firmie lub wewnątrz danego działu, dodać motywacji do wspólnych prac przy projektach oraz poprawić ogólną atmosferę. Jak zorganizować udany wyjazd integracyjny? Przekazujemy kilka ciekawych porad.

Uczestnicy

Oczywiście uczestnikami wyjazdu integracyjnego będą pracownicy danej firmy. Czasami będzie to cała firma, a w innym przypadku tylko osoby pracujące w określonym dziale. Wyjazdy integracyjna mogą być kierowane zarówno do pracowników produkcyjnych, biurowych czy do kadry zarządzającej różnymi działami. Jeśli będziemy znać uczestników imprezy integracyjnej to wymyślenie celu wyjazdu będzie tylko formalnością.

Myśląc o uczestnikach warto także zastanowić się jaki wykonują rodzaj pracy, jaki jest ich wiek, płeć oraz sprawność fizyczna. Te informacje pomogą w doprecyzowaniu dalszych szczegółów związanych z wyjazdem.

Cel wyjazdu firmowego

Każdy wyjazd integracyjny powinien opierać się na konkretnym celu. Ustalenie go determinuje dalsze prace związane z podejmowaniem kolejnych kroków, ustalaniem szczegółów całego wyjazdu. Zupełnie inaczej będzie wyglądał wyjazd, podczas którego głównym celem będzie spotkanie nowo połączonych działów, a inaczej kiedy będzie to impreza mająca na celu nagrodę za sukcesy i zrealizowanie określonego planu przez konkretny dział lub całą firmę.

Impreza, która ma celu motywację pracowników do dalszego działania i współpracy powinna zawierać elementy team buildingu, np. teleturniej 1 z 10 lub budowanie salonu sprzedaży. Jeśli celem będzie nagroda za świetną pracę całego zespołu to w tym przypadku można pomyśleć o organizacji pikniku firmowego lub wieczorze kasyno.

Miejsce wyjazdu integracyjnego

Gdy już mamy ustalony cel i wiemy dla kogo organizujemy wyjazd integracyjny, warto zastanowić się gdzie pojechać. Z jednej strony należy zwrócić uwagę na odległość od firmy i odpowiedzieć sobie na pytanie czy będzie to wyjazd całodniowy czy weekendowy. Lokalizacja będzie miała kluczowe znaczenia biorąc pod uwagę charakter imprezy. Jeśli planujemy zorganizować uczestnikom czas na świeżym powietrzu, np. w formie pikniku firmowego – warto zastanowić się nad miejscem, które dysponuje dużą przestrzenią i dostępem do jeziora lub stawu. Natomiast, jeśli uczestnicy mieliby bawić się podczas wieczornego rozdania nagród to duża sala ze sceną i miejscem na później zabawę będzie odpowiednie.

Program wyjazdu integracyjnego

Gdy już trzy podstawowe elementy wyjazdu integracyjnego mamy ustalone, trzeba przejść do konkretów i zająć się organizacją całego przedsięwzięcia, czyli stworzyć szczegółowy program wyjazdu. Zaplanowanie poszczególnych aktywności i wspólnego czasu jest kluczowe. Bowiem pracownicy i osoby uczestniczą w integracji nie mogą mieć poczucia zbyt małej ilości czasu w gronie współpracowników oraz zbyt dużej swobody. Ponadto zaplanowane aktywności powinny być spójne z celem imprezy oraz grupą dla której organizujemy wyjazd. Warto pamiętać o tym, aby taki wyjazd był wydarzeniem przyjemnym i miło wspominanym przez wszystkich uczestników.

Jeśli poszukujesz firmy do organizacji wyjazdu integracyjnego, sprawdź https://www.fabryka-atrakcji.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *