Jak uzyskać maksymalną ochronę Centrum Danych?

Ochrona danych zaczęła mieć bardzo duże znaczenie wraz z rozwojem technologii informacyjnych. Istotna stała się nie tylko ochrona danych osobowych, która strzeżona jest przez międzynarodowe umowy, ale również zabezpieczenie innych danych, które tworzone, gromadzone i przetwarzane są w związku z prowadzoną działalnością.

Zabezpieczenie Data Center
Zabezpieczenie Data Center

Bazy danych narażone są na różnego rodzaju niebezpieczeństwo, które dotyczą zarówno ich istnienia fizycznego, jak i również wirtualnego. Serwery, a także inne nośniki danych mogą zostać uszkodzone wskutek pożarów, zalania, usterek sprzętowych, włamań czy awarii prądu. Dużym zagrożeniem staje się także cyberprzestępczość, między innymi ataki DDoS, wykradzenie czy umyślne zniszczenie kluczowych danych.

Zabezpieczenie danych z wykorzystaniem Centrów Danych

Odpowiednie zabezpieczenie danych jest szczególnie ważne w firmach – w przypadku krytycznych sytuacji nie tylko narażane są one na straty finansowe, ale również wizerunkowe. Właśnie dlatego przedsiębiorcy decydują się obecnie coraz częściej na korzystanie z Centrów Danych, które pozwalają na przechowywanie ich na zewnętrznych serwach.

W Centrach Danych są one w pełni chronione przed niebezpieczeństwem różnych typów, a także pozwalają na uzyskanie najwyższej mocy obliczeniowej. Skorzystanie z takiego rozwiązania nie wymaga dodatkowo kosztownych inwestycji we własną infrastrukturę.

Ochrona z Centrami Danych z T-Mobile

Dla przedsiębiorców potrzebujących zaufanego i sprawdzonego sposobu ochrony danych T-Mobile przygotowało kompleksową ofertę Centrum Danych z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa, w tym między innymi ochroną przed atakami DDoS, kolokacją dla optymalnej kontroli infrastruktury informatycznej oraz usługą biura zapasowego.

Usługa Centrum Danych T-Mobile świadczona jest na bazie innowacyjnego centrum położonego w Piasecznie, które zostało stworzone specjalnie po to, aby gwarantować najlepsze warunki pracy serwerom. Nad bezpieczeństwem aplikacji i danych przez 24 godziny na dobę czuwają inżynierzy i inni specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *