Jak szukać magazynu na wynajem?

Posiadanie własnej firmy to oprócz niezależności finansowej, wiele pracy nad tym, aby biznes przynosił odpowiednie korzyści. Niektóre branże wiążą się również z tym, że potrzebujemy miejsca, w którym moglibyśmy bez problemu składować nasz towar lub niezbędne narzędzia. Najczęściej decydujemy się więc na zakup magazynu. Oczywiście jest to jedna z opcji, ale czy najlepsza? Wyobraźmy sobie bowiem, że jesteśmy zmuszeni przeprowadzić naszą firmę do innej lokalizacji. Zostajemy wtedy z magazynem, który albo musimy sprzedaż, albo szukać najemcy. Z tego względu, warto rozważyć właśnie wynajem. Zapraszamy do lektury.

Wynajem się opłaca

Bez wątpienia magazynowanie to kluczowy element łańcucha dostaw. Dzięki niemu możemy stale przetrzymywać swoje towary czy sprzęt i uzupełniać braki w sklepie. Zyskujemy wtedy niezbędny czas dostarczenia produktów do klienta. Podsumowując, magazyn jest kluczowy w kontekście prowadzenia szeregu działalności biznesowych, ale jak szukać takiego miejsca na wynajem? Otóż sytuacja jest bliźniaczo podobne do szukania mieszkania, domu czy biura na wynajem. Nie wystarczy jednak wpisać jedynie do internetu frazy: „magazyny do wynajęcia Warszawa„. Tak samo, jak w przypadku innych lokali należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii i trzymać się z góry ustalonych elementów. Pierwszym z nich jest lokalizacja.

Lokalizacja

Czy może być coś bardziej kluczowego w kontekście szukania magazynu na wynajem niż jego położenie? Raczej nie! Hala powinna się znajdować w miejscu, w którym bez problemu produkty dotrą do miejsca zbytu i do którego trafią prosto z produkcji. Ważne jest również, to, aby i dla nas droga nie była zbyt męcząca. Idealnym rozwiązaniem jest magazyn znajdujący się w pobliżu autostrad, dróg szybkiego ruchu czy dużych tras.

Odległość

Kolejnym elementem związanym poniekąd z lokalizacją jest odległość naszego magazynu od miasta. Niestety, większość takich miejsc znajduje się na obrzeżach, ale ważne jest, aby dojazd z naszej firmy nie zajmował nam dużo czasu. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania w postaci punktów znajdujących się tuż pod nosem, czyli na przykładzie Warszawy mogą to być miejscowości takie jak Łomianki, Piaseczno czy Marki.

Cena

Jednym z kluczowych czynników, które warto rozważyć podczas wynajmu magazynu, jest cena, jaką musimy płacić najemcy. Tak jak w przypadku lokali mieszkalnych zależy ona od kilku kwestii takich, jak lokalizacja i wyposażenie danego punktu. Najdroższe hale znajdują się na Mazowszu. Warto jednak zaznaczyć, że koszty nie są tylko związane z centrum Polski, ale również z wyposażeniem takiego miejsca. Nowoczesne technologie usprawniające rozładunek mogą okazać się kluczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *