Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Działalność firmy, niezależnie od jej rozmiaru czy obszarów działania, bardzo często wymaga zaciągnięcia kredytu. Można wręcz powiedzieć, że kredyt niejako wpisuje się w koszty prowadzenia biznesu. Aby go uzyskać w banku, przedsiębiorcy muszą spełniać szereg wymogów, co nie zawsze jest dla nich możliwe. Przeczytaj o tym, jak skutecznie poprawić zdolność kredytową firmy i sprawdź, czy można zaciągnąć kredyt poza bankiem.

Na czym polega zdolność kredytowa?

Prawo bankowe definiuje zdolność kredytową jako gotowość do spłaty kredytu wraz z jego odsetkami w określonych terminach płatności. Podstawowym kryterium, które znacząco wpływa na ocenę zdolności kredytowej firmy, jest zestawienie przychodów i rozchodów, jakie odnotowuje ona w każdym miesiącu swojej działalności.

Banki sugerują się także rodzajem branży, w której ramach przedsiębiorstwo świadczy usługi na rzecz swoich klientów. Istotny jest również staż prowadzenia firmy. Ponadto sprawdzają również właścicieli firm. Informacje, które je interesują to wiek, stan cywilny, wykształcenie, posiadane konta bankowe oraz – naturalnie – historia kredytowa. Powszechnie uważa się, że dłuższa historia kredytowa zwiększa szanse firmy na pozytywną odpowiedź banku. Paradoksalnie, brak takiej historii, może utrudnić starania o kredyt.

Jak widać, na decyzję banku, wpływa wiele czynników. Czy można coś zrobić, aby wpłynąć na pozytywny obrót spraw?

Jak skutecznie można poprawić zdolność kredytową firmy?

Każda firma ma swoją historię i nie mamy tutaj na myśli jedynie tej, która wiąże się z zaciąganymi wcześniej kredytami. Każde przedsiębiorstwo jest inne, nawet jeśli działa w tej samej branży. Dlatego też jedna dobra odpowiedź na pytanie, jak skutecznie poprawić zdolność kredytową firmy, nie istnieje. Dostępne są listy porad i wskazówek, jednakże nie odnoszą się one do każdego przedsiębiorstwa. W takich sytuacjach, jak zobowiązania finansowe, warto sięgać po sprawdzone i pewne rozwiązania. A takim z pewnością jest doradztwo finansowe.

A zatem, jeśli istnieje potrzeba zaciągnięcia kredytu dla firmy, korzystnie jest od razu zwrócić się po pomoc do specjalistów. Odpowiednio wykształceni i doświadczeni doradcy finansowi dokonają dokładnej analizy aktualnej sytuacji firmy, zaproponują najlepsze możliwe rozwiązanie i pomogą w wyborze odpowiedniego kredytu.

A co w sytuacji, w której dostępne dla firmy oferty, kierowane od banków, nie są wystarczająco korzystne lub niemożliwe? Wówczas warto skorzystać z usługi, jaką jest kredyt pozabankowy. Na czym polega to rozwiązanie?

Kredyty pozabankowe dla firm

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, doradca finansowy z firmy Marshal Lion Consulting: „Aby uzyskać u nas kredyt pozabankowy, wystarczy wybrać proponowaną przez nas ofertę, a następnie złożyć stosowny wniosek. Oferujemy różne rodzaje kredytów – obrotowe, gotówkowe, konsolidacyjne, a także kredyty inwestycyjne dla firm. O kredyt zaś może ubiegać się każdy przedsiębiorca, nawet jeśli jego firma nie wykazuje wysokich obrotów. Wystarczy, że nie ma zaległości finansowych i działa na rynku dwanaście miesięcy.  Warunki spłaty kredytu ustalamy sami, w związku z tym proponowane przez nas warunki spłaty kredytu są atrakcyjne dla firmy.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *