ENDING Produktów BHP – czy to już zmierzch tradycyjnych magazynów?

Za nazwą „vending” kryje się sprzedaż produktów bez udziału człowieka. Do tego celu wykorzystuje się automaty wypełnione towarami. Ta forma dystrybucji w Polsce najczęściej kojarzy się z wydawaniem napojów i słodyczy, ale z powodzeniem może być także wykorzystywana w innych branżach.

Automat na napoje

Wysoki stopień profesjonalizacji sprzedaży

Poziom zautomatyzowania codzienności z roku na rok jest coraz większy. Dzisiaj bilety przejazdowe można kupić w specjalnych biletomatach, za parking zapłaci się korzystając z tzw. parkomatów. Ogromną popularnością cieszą się paczkomaty, czyli automatyczny system odbioru zamówionych przesyłek. Drobny handel ulega ciągłym przekształceniom i staje się bardziej nowoczesny. Automaty zyskują uznanie ze względu na kilka aspektów.

Dzięki takim dystrybutorom można dokonywać zakupów o każdej porze. Artykuły sprzedawane za pomocą automatu są dostępne 24 godziny na dobę. Nie trzeba czekać na otwarcie sklepu lub na zjawienie się sprzedawcy. To pozwala oszczędzić czas i uniknąć stresu. Kupowanie produktów z automatu nie wiąże się także z czekaniem w kolejkach. Produkty i reszta wydawane są szybko, dlatego klienci nie muszą irytować się długim czekaniem na zakup potrzebnej rzeczy. Automaty charakteryzują się także bardzo efektownymi i funkcjonalnymi planami rozmieszczenia artykułów. Wszystkie towary są ładnie wyeksponowane i dobrze oświetlone. Obsługa automatów nie jest skomplikowana, ich działanie szybko pojmie nawet obcokrajowiec. Firma instalująca dystrybutor ma wiele możliwości kontroli sprzedaży. System automatu można wyregulować tak, by ograniczał wydawanie jakiegoś produktu lub odpowiednio je limitował. Nowoczesne dystrybutory mają wbudowany szereg mechanizmów pozwalających na raportowanie codziennej sprzedaży. Produkty wydawane przez automat łatwo także zliczać i kontrolować.

Vending produktów BHP

Każde przedsiębiorstwo jest zobowiązane do ochrony zdrowia i życia pracowników. Firma musi im zapewnić odpowiednią odzież ochronną, rękawice, kaski, maski itd. Potrzebny asortyment ustala się zależnie od rodzaju branży i obowiązujących przepisów BHP. Ostatnio przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z usług firm zapewniających vending produktów BHP. Taką usługę oferuje np. impelfm.pl. Automat pozwala nie tylko na ciągły dostęp do potrzebnych środków ochrony pracy, ale także znacznie redukuje ich użycie. Właściciel dystrybutora dostaje informacje na temat częstotliwości pobrań konkretnych artykułów. Używanie automatu znacznie zmniejsza również koszt rozpowszechniania towarów. Nie trzeba zatrudniać i opłacać ekspedienta. Dostępność produktów można cały czas kontrolować i w odpowiedniej chwili poprosić o dostawę. Dzięki temu produkty BHP będą cały czas dostępne na hali produkcyjnej.

W firmie impelfm.pl można zamówić artykuły szyte na miarę i dostarczone specjalnie do automatu. Produkty dostępne w dystrybutorze mogą mieć różny rodzaj i kształt. Odpowiednio ulokowane są w stanie zmieścić się do automatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *