Elektryczne wózki widłowe. Charakterystyka

Są ciche, nie emitują spalin i doskonale się nadają do wszystkich pomieszczeń – szczególnie zamkniętych. Bez problemu udźwigną kilka ton, a ich eksploatacja jest nadzwyczaj prosta. Mowa oczywiście o elektrycznych wózkach widłowych. To one wiodą prym nie tylko na halach i w magazynach, ale nawet na otwartych przestrzeniach. W czym tkwi ich fenomen i dlaczego są tak polecane przez specjalistów?

Elektryczne wózki widłowe
Elektryczne wózki widłowe

Charakterystyka elektrycznych wózków widłowych

Wózki elektryczne zwane także akumulatorowymi już od dłuższego czasu są chętnie wybierane przez właścicieli różnych obiektów – w tym hal produkcyjnych. Zastosowanie odnajdują także w fabrykach, hurtowniach, magazynach, a także na zapleczach sklepów. Nie tylko znakomicie się nadają do składowania towarów, ale również do rozmieszczania ładunków i przy pracach załadunkowych oraz rozładunkowych. Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na swoje duże możliwości udźwigowe. Niektóre unoszą nawet ponad 5 ton. W dodatku charakteryzują się bardzo pożądanymi cechami, które dają im przewagę nad urządzeniami spalinowymi. Nie tylko pracują bardzo cicho, ale też nie emitują szkodliwego dwutlenku węgla, co jest możliwe dzięki wydajnemu akumulatorowi. Co za tym idzie, nie hałasują, a to się przekłada na komfort pracowników. Z tego względu wózki widłowe elektryczne bez problemu mogą być wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach, a nawet na małych przestrzeniach np. na zapleczach supermarketów.

Tak więc ciche, wytrzymałe i proste w obsłudze wózki tego typu są bardzo funkcjonalne. W zależności od typu akumulatora, ich praca trwa bez przerwy kilka godzin. Do tego są stabilniejsze od modeli spalinowych.

Czy wózki widłowe elektryczne są droższe od spalinowych?

Niektórzy zniechęcają się do zakupu wózka tego typu ze względu na wyższą cenę. Jest to mylne przekonanie, gdyż wózki widłowe elektryczne są niedrogie w eksploatacji, a na rynku można znaleźć tańsze modele lub używane. Te ostatnie są naprawdę korzystne cenowo, tym bardziej jeśli kupisz je u sprawdzonego dystrybutora. Takie proponuje np. firma IPZ Szczecin, która umożliwia także wynajem tych pojazdów. Dzięki temu każdy może sobie pozwolić na eksploatacje solidnego i sprawdzonego elektrycznego wózka widłowego, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Warto pamiętać, by przy jego wyborze zasięgnąć rady specjalisty i określić swoje wymagania względem pojazdu. Ustal preferowaną prędkość jazdy oraz czas podnoszenia i opuszczania ładunku. Równie istotny jest dopuszczalny nacisk na podłoże. Zwróć też uwagę na konieczność poruszania się w wąskich pomieszczeniach i korytarzach. Odpowiednie dopasowanie parametrów ma wpływ na efekty prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *