Dowiedz się więcej o płatnościach bezgotówkowych w Polsce!

Czy wiesz, że Polacy są jednym za najbardziej otwartych społeczności na nowe technologie, ale i płatności bezgotówkowe. Poznaj najnowsze badanie i dowiedz się więcej.

Płatność kartą - terminal
Płatność kartą przez terminal

Ciekawe badanie postaw wobec form płatności

Podejście Polaków do płatności bezgotówkowych wciąż się zmienia. Potwierdza to m.in. badanie przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinie na zlecenie eService. Co z niego wynika? Badanie pokazało, że ponad 56% respondentów wybiera transakcje bezgotówkowe jako preferowaną metodę płatności. Wybór argumentowany jest wygodą, oszczędnością czasu oraz innowacyjnością (płatności zbliżeniowe, płatności telefonem). Podczas badania udało się wyodrębnić 6 grup zróżnicowanych pod względem preferencji do płatności bezgotówkowych i gotówkowych – Zamożni, Optymalni, Gospodarni, Marzyciele, Sceptycy i Królowie Życia. Chcesz poznać poszczególne grupy? Szerszy opis badania oraz wynikające wnioski znajdziesz na stronie http://bezgotowki.pl.

Fundacja, która wspiera rozwój

Dzięki współpracy Ministerstwa Rozwoju z branża finansową powstała inicjatywa, która wspiera mikro i małych przedsiębiorców wspierając innowacyjność. Na czym polega projekt? Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” ma na celu upowszechniać i popularyzować płatności bezgotówkowe w Polsce. Fundacja pomaga przedsiębiorcom, w pozyskaniu sprzętu (terminal płatniczy) porywając wszelkie koszty z nim związane, ale i te które musiałbyś ponieść za obsługę transakcji bezgotówkowych (fundacja pokrywa koszty przez 12 miesięcy). Program rozwiązuje obawy, które często przedstawiają przedsiębiorcy w odpowiedzi na pytanie o umożliwienie płatności bezgotówkowych. Klienci coraz częściej oczekują od właściciela punktu usługowo-handlowego płatności bezgotówkowych, niejednokrotnie rezygnują z zakupu w przypadku braku takiej możliwości.

Płatności bezgotówkowe coraz bardziej popularne

Badanie pokazuje jasno kierunek w którym „podąża” rynek. Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce jest widoczny, jednocześnie tempo zmian ostatnio wyraźnie przyspieszyło. Na szczęście dzięki wsparciu m.in. Fundacji „Polska Bezgotówkowa” przedsiębiorcy mogą szybko dostosować się do potrzeb i wymogów rynkowych. Terminal płatniczy staje się naturalnym elementem każdego punktu usługowo-handlowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *