Blachodachówka – jakość i trwałość a cena

Wybierając blachodachówkę najczęściej kierujemy się przede wszystkim jej ceną. Jest ekonomiczna i trwała, szybko się ją montuje i występuje w wielu wariantach nie tylko kolorystycznych, ale i jakościowych. W tym artykule podpowiemy, czym warto się kierować wybierając blachodachówkę modułową lub w arkuszach.

Blachodachówka a rodzaj dachu

Zanim zaczniemy rozglądać się na konkretnym modelem, sprawdźmy dokładnie, który najlepiej nada się na nasz dach. Jeśli dach jest skomplikowany w konstrukcji i posiada kilka kątów nachylenia i spadów, strzałem w dziesiątkę okaże się blachodachówka modułowa. Występuje pod postacią małych płyt, które z łatwością i niesamowitą precyzją można zainstalować na poszyciu. Z uwagi na lekkość, nie obciąża krokwi, więc sprawdzi się również w roli zadaszenia starych domów. Blachodachówka modułowa jest dostępna w kilku wariantach powłok – ocynk, alucynk, poliester i dodatkowa posypka.

Powłoki blachodachówki a trwałość materiału

Od tego, jaka powłoka jest naniesiona na blachodachówkę, zależy finalna trwałość pokrycia i jego odporność na korozję, uszkodzenia mechaniczne czy kwaśny deszcz. Okazuje się, że najlepiej wybrać tę z ocynkiem i dodatkową posypką. Będzie nie tylko najtrwalsza, ale i elegancka pod względem designu. Dzięki palecie kolorów RAL, łatwo dopasujemy jej barwę do elewacji i stylu całego budynku. Dodatkowo, blachodachówka modułowa to materiał, na który możemy otrzymać nawet 20 lat gwarancji.

Jakość blachodachówki

Wiele osób mylnie zakłada, że blachodachówka nigdy nie dorówna dachówkom jeśli chodzi o jakość i estetykę. To duży błąd. Nie wiedząc wiele o blachodachówce i wybierając dachówki, możemy nie tylko przegapić okazję na trwały dach, ale przepłacić. Dachówki są nie tylko drogie w zakupie, ale i w utrzymaniu. Natomiast poszycie z blachy do złudzenia przypomina dachówki ceramiczne, a co najważniejsze, jest kilkukrotnie tańsze.

Zamienniki blachodachówki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, blachodachówka nadaje się na zadaszenie krokwi o różnych kątach nachylenia i kilku spadach. Kiedy natomiast nasz dach jest płaski, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Idealnym zamiennikiem blachodachówki okazuje się być blacha trapezowa. To jeden z najtańszych materiałów na dach i do tego równie trwały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne czy opady gradu, a nawet kwaśny deszcz.

Podsumowując, blachodachówka modułowa to najlepszy zamiennik dla drogich, ciężkich i trudnych w utrzymaniu dachówek ceramicznych. Jest tania i trwała. Do tego elegancko wygląda i szybko się ją montuje. Nie znajdziemy innego, tak wszechstronnego w zastosowaniu pokrycia dachowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *