Akcesoria do baterii trakcyjnych

Bateria trakcyjna to serce wózka widłowego. Chociaż nie tylko – jest chętnie stosowana w przypadku wózków paletowych, podnośników magazynowych czy wózków wysokiego składowania. Jej pojemność, odporność na wibracje, krótki czas użytkowania i niskie zużycie wody destylowanej są cenione w pracy magazynowej. Do jej funkcjonowania są niezbędne jednak pewne akcesoria, które zwiększają wydajność i żywotność. O czym dokładnie mowa?

Baterie trakcyjne

Baterie trakcyjne – akcesoria

Baterie tego typu składają się z ołowiu i kwasu z żelowym lub płynnym elektrolitem. Są konstruowane w taki sposób, by były jak najdłużej wydajne, bezawaryjne i proste w obsłudze. Jako że akumulatory trakcyjne są głównym źródłem napędu nie tylko wózków widłowych, ale też paletowych i innych sprzętów magazynowych, warto zadbać o ich odpowiednią obsługę i konserwację. Do tego właśnie służą akcesoria do baterii trakcyjnych, które w korzystnych cenach, można nabyć u sprawdzonych producentów i dystrybutorów.

O mocy akumulatorów decydują przede wszystkim stan elektrolitu oraz jego gęstość. To on odpowiada także za magazynowanie i dostarczanie energii, a nawet zapewnienie przeciwwagi sprzętów. Aby jednak baterie były jak najbardziej wydajne, trzeba je regularnie pielęgnować. Jest to możliwe poprzez uzupełnianie poziomu elektrolitu wodą destylowaną. Takie czynności bez przeszkód może wykonywać operator, jednak potrzebuje do tego akcesoriów.

W tym przypadku pomocny jest demineralizator. W skuteczny, łatwy i tani sposób uzdatnia wodę wodociągową w celu uzupełnienia elektrolitu. Nowoczesne demineralizatory nie muszą być podłączone do prądu i nie ma konieczności odprowadzania z nich popłuczyn.

Warto także zadbać o szybką wymianę elektrolitu. Do tego są przeznaczone odsysarki, w tym kwasoodporne. Pompki służą do wlewania kwasu lub wody destylowanej do akumulatora. Zapobiegają przy tym przepełnieniu baterii i są wyposażone w zawory odcinające.

Wiele osób decyduje się też na zakup Pin-kodów, które określają napięcie, w tym np. 24V, 36V, 48V, 80V. Każdy jest przeznaczony do konkretnej odmiany baterii, kwasowej, żelowej, a nawet tej i tej jednocześnie.

Gdzie się zaopatrzyć w akcesoria do baterii trakcyjnych?

Akcesoria do akumulatorów są dostępne w wielu sklepach, można je także zamówić w Internecie. Takie usługi świadczy firma Inicjatywa Północno-Zachodnia „PW” Sp. z o.o., która ma bogaty wybór produktów tego typu.

Jak podkreśla specjalista ze sklepu, warto dbać o baterie trakcyjne, które dobrze pielęgnowane i użytkowane posłużą przez wiele lat. Jako że nie są kosztownym rozwiązaniem, tak samo jak akcesoria do nich, będą sprawdzonym napędem dla sprzętów magazynowych. Można do nich nabyć jeszcze korki systemu centralnego uzupełniania ogniw czy korpusy szybkozłączek wody – warto się zapoznać z ofertami sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *